Türkiye Cumhuriyeti

St. Petersburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine İlişkin Duyuru , 19.10.2015

GÖREV BÖLGEMİZDEKİ VATANDAŞLARIMIZ 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİNDE OYLARINI 24-25 EKİM 2015 TARİHLERİNDE 10:00-19:00 SAATLERİ ARASINDA BAŞKONSOLOSLUĞUMUZDA KULLANABİLECEKLERDİR.

Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde ikamet eden ve Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kayıtlı olan vatandaşlarımız, 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde (Cumartesi-Pazar) Başkonsolosluğumuzda (7-ya Sovetskaya Ulitsa, 24 / St. Petersburg) kurulacak sandıklarda oylarını kullanabileceklerdir.

Seçmen vatandaşlarımızın, T.C. kimlik numarasını taşıması koşuluyla; nüfus cüzdanı, pasaport, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliği tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yurtdışı seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan veya kaydı Başkonsolosluğumuz dışında başka bir yerde olanların Başkonsolosluğumuzda oy kullanmaları mümkün değildir.

Bu nedenle, Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kaydı olup olmadığını henüz kontrol etmemiş olan vatandaşlarımızın, Yüksek Seçim Kurulunun aşağıdaki linkinden kayıtlarını kontrol ettikten sonra oy kullanmak için Başkonsolosluğumuza gelmeleri önemle rica olunur:

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

Sözkonusu tarihlerde oy kullanmak üzere Başkonsolosluğumuza gelemeyecek olan vatandaşlarımızın, 1 Kasım 2015 Pazar günü saat 17:00'ye kadar sınır kapılarında kurulacak sandıklarda da oylarını kullanma olanakları mevcuttur.

Saygıyla duyurulur.